Autokary do Szwecji

Szwecja jest krajem położonym w północnej części Europy, na półwyspie skandynawskich i to właśnie położenie powoduje, iż dojazd do niego jest utrudniony. Najszybciej dostać się tam drogą lotniczą. Jednakże ceny przelotów samolotem są drogie, a ponadto w ten sposób dotrzeć można jedynie do niewielu miast w państwie, w których zlokalizowane są lotniska wykorzystywane przez samoloty latające z Polski. Tańszą i wygodną formą transportu jest przejazd pociągiem, jednakże z Polski nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego ze Szwecją, w związku z czym jest to długa i okrężna podróż. W celu dojazdu do Szwecji skorzystać można bezpośrednio z promu ze Świnoujścia do Ystad w Szwecji, ale z kolei konieczne są dodatkowe przesiadki zarówno w Polsce, jak i w Szwecji. A zatem najkorzystniejszą formą transportu wykorzystującą wszystkie plusy i eliminującą wszystkie minusy innych form transportu są przejazdy autokarowe. Przewozy autokarowe do Szwecji są stosunkowo niedrogie, korzystają oczywiście z przeprawy promowej, Autokary jednakże przejeżdżają przez wiele polskich miejscowości, zlokalizowanych w różnych częściach kraju, jak również dojeżdżają do wielu miejscowości szwedzkich, co eliminuje dodatkowe przesiadki.

Tanie Bilety Autokarowe Szwecja

Sprawdź cenę i kup bilet on line:

 Tanie Bilety Autokarowe Voyager

Tanie Bilety Autokarowe Euroticket

Ponadto jest to bezpieczna i wygodna forma transportu. Autokary bowiem posiadają wszelkie zabezpieczenia techniczne, jak również są one wyposażone we wszystko, co sprawia, iż podróż jest wygodna, przyjemna i komfortowa, a mianowicie: pokładową toaletę, klimatyzację i ogrzewanie, rozkładane fotele z podnóżkami, podłokietnikami i indywidualnym oświetleniem, barek, oraz sprzęt audiowizualny. Konkurencja na polskim rynku transportowym sprawia, iż firmy przewozowe dodatkowo dbają o klienta i dostosowują swoją ofertę do potrzeb i wymagań klientów.

Na rynku nie jest zbyt wiele firm transportowych, oferujących przejazdy międzynarodowe z Polski do Szwecji. Są to firmy: Interbus, Almabus wraz z Baltic Bus, Becker Reisen, Nord, Baltic Express Bus wraz z Bustravel, PKS Warmia, Sindbad. Jednak, pomimo to, dzięki stosowanym połączeniom antenowym, mieszkańcy wszystkich regionów Polski skorzystać mogą z przejazdów do państw skandynawskich. Firma PKS Warmia obsługuje w szczególności północną część Polski, a dokładnie miejscowości: Olsztyn, Ostródę, Elbląg, Gdańsk, Sopot, Gdynię, Słupsk, Koszalin, Szczecin, Toruń, Bydgoszcz, Gniezno i Poznań, następnie zatrzymuje się po drodze w niemieckim Berlinie; belgijskich: Liege, Leuven i Brukseli; francuskich: Gent, Lille, Lens, Paryżu i Tours oraz duńskiej Kopenhadze, skąd mostem przeprawowym kieruje się do szwedzkich: Helsingborg, Ljungby, Jonkoping, Norrkoping, Stockholm, Malmo, Halmstad, Goteborg oraz Uddevalla, po czym kończy trasę w Norwegii. Z kolei firma Baltic Express Bus z Almabus i z Travelbus realizują połączenia antenowe, dowożąc pasażerów z: Rzeszowa, Zamościa, Przemyśla, Gliwic, Warszawy i Poznania w kierunku miejsca przesiadkowego w Świnoujściu, skąd autokar przeprawia się promem do szwedzkiego Ystad, po czym zatrzymuje się jeszcze m.in. w: Malmo, Helsingorg, Halmstad, Goteborgu oraz Uddevalla, a następnie kieruje się i kończy trasę w Norwegii.

Bilety autokarowe do Szwecji na powyższe przejazdy nabyć można najszybciej w Internecie na naszej stronie internetowej, a także bezpośrednio u agentów i w biurach podróży współpracujących w sprzedaży. Ceny przejazdów z Polski do Szwecji nie przekraczają kwoty 400 zł w zależności od przewoźnika i długości trasy; a wybrać można przejazd nawet już za 220 zł. Dodatkowo z praktyki wynika, iż trasy wykorzystujące do przeprawy prom są tańsze, aniżeli te jadące mostem. W cenach biletów firmy stosują ponadto indywidualne obniżki, które mogą zmniejszyć koszty podróży. Z kolei podróż z Polski do Szwecji trwa około dobę. Czas podróży we wszystkich trasach jest oczywiście uzależniony od miejsc rozpoczynających i kończących podróż, jednakże trwa około doby.