Międzynarodowe przewozy autokarowe do Szwajcarii. Tanie bilety autokarowe z Polski do Szwajcarii

 Tanie Bilety Autokarowe do Szwajcarii:

Tanie Bilety Autokarowe do Szwajcarii:

 

Szwajcaria to parlamentarna republika związkowa, składająca się z kantonów i półkantonów, ze stolicą w Bernie. To dobrze rozwinięte gospodarczo państwo, dlatego wiele osób wybiera autokary do Szwajcarii i właśnie w tym kraju poszukuje pracy.

Wśród przewoźników posiadających w swoim rozkładzie jazdy autokary do Szwajcarii, w tym autobusy do Zurychu, bilety autokarowe do Genewy, autobusy do Bazylei czy też przewozy autokarowe do Berna znajdują się m.in. tanie linie autokarowe Sindbad, Interbus, Intercars przewoźnik Ecolines, Almabus, Agat, Autokar Polska, Bermuda oraz Rudnik Tumay, jak również Eurobus Eurolines Polska oraz współpracujące z nimi autobusy Orland, Biacomex Transport, Trans Service, Polonia Transport czy Sokół. Bilety autokarowe do Szwajcarii wszystkich wymienionych wyżej przewoźników można znaleźć za pomocą zamieszczonej na naszej stronie wyszukiwarki Voyager lub Euroticket. Są to dwa specjalnie stworzone systemy, umożliwiające zakup biletów autokarowych online, bez wychodzenia z domu. Wystarczy wybrać miejscy wyjazdu i przyjazdu na trasie Polska – Szwajcaria – Polska, a następnie uzupełnić dane osobowe i wykonać przelew. Po zaksięgowaniu transakcji w e-mailu zwrotnym otrzymamy bilety autokarowe do Szwajcarii, które należy wydrukować i okazywać podczas podróży.

W czasach starożytnych tereny te były zamieszkiwane przez plemiona Celtów i Retów, później zajęli je Burgundzi i Alemani. W II Pol. VI w. tereny te wchodziły w skład państwa frankońskiego, a po jego rozpadzie, podzielono je pomiędzy królestwo Burgundii i Niemcy. W 1291 r. kilka kantonów zawarło antyhabsburski Związek Wieczysty, który następnie przekształcono w Konfederacje Szwajcarską. W latach 1332 – 1353 do tego związku przystąpiły m.in.: Luzerna, Zurych, Zug i Berno, a w następnych latach także Fryburg, Solura, Bazylea oraz Appenzell. W 1499 r. podpisano pokój bazylejski, na mocy, którego Szwajcaria uzyskała niepodległość. Potwierdził ja pokój westfalski z XVII w., na mocy którego 13 kanonów zerwało swoją zależność od Rzeszy.

W XVI w., na skutek rozwijającej się reformacji, w części kantonów: Berno, Bazylea, Szafuza oraz Zurych – władzę przejęli protestanci. Doprowadziło to do walk na tle religijnym pomiędzy protestantami a katolikami. W związku z tym w XVII w. ustalono w polityce państwowej zasadę neutralności, która trwała do 1798 r., kiedy to część Szwajcarii zajęli francuzi i utworzyli tutaj Republikę Helwecką.

W 1815 r. na kongresie wiedeńskim, zagwarantowano Szwajcarii wieczystą neutralność. Od tego czasu kraj zachowywał neutralność i bezstronność zarówno podczas wojny prusko-francuskiej jak i obydwu wojen światowych. 

Stabilna polityka i neutralność wobec światowych konfliktów, dobrze rozbudowana siec dróg i autostrad oraz atrakcyjne środowisko naturalne sprawiły, że jest to kraj chętnie odwiedzanym także przez turystów, a bilety autokarowe do Szwajcarii cieszą się dużą popularnością. Nie można tez zapominać, ze jest to jeden z najlepiej rozwiniętych krajów świata, który mimo braku wielu surowców naturalnych potrafił wytworzyć dobra przetworzone, wysyłane głównie na eksport. Z kolei neutralność polityczne sprawiła, że Szwajcaria jest krajem, w którym swoje ośrodki mają nie tylko największe instytucje finansowe, ale i organizacje ponadnarodowe.

 

Kto zatem jeszcze nigdy nie był w tym fascynującym kraju, powinien koniecznie go odwiedzić, zwłaszcza, ze bilety autokarowe do Szwajcarii nie są drogie.