Autokary do Norwegii

Norwegia to północnoeuropejskie państwo leżące na półwyspie skandynawskich. W związku z położeniem transport do tego państwa jest utrudniony. Umożliwiają go oczywiście wszystkie dostępne na rynku środki transportu, jednak niekiedy w sposób ograniczony. Przykładowo dojazd z Polski do Norwegii pociągiem odbywa się bardzo okrężną drogą, a zatem trwa bardzo długo. Szybką, aczkolwiek drogą formą transportu jest przelot samolotem. Dla osób chcących zminimalizować koszty transportu, warto polecić międzynarodowe przejazdy autokarowe, bądź transport własnych środkiem lokomocji. Z tej drugiej opcji skorzystać może tylko pewna grupa spełniająca wymogi niezbędne do realizacji przejazdu, z kolei z przejazdów autokarowych skorzystać mogą wszyscy. Jest to jednocześnie stosunkowo niedroga forma transportu, a dodatkowo bardzo wygodna i dostępna dla wszystkich. Duża ilość ofert przejazdów międzynarodowych oraz tworzenie nowych firm transportowych sprzyja klientom, gdyż konkurencja na rynku transportowym wymusza na firmach dostosowanie oferty do potrzeb klienta.

Tanie Bilety Autokarowe Norwegia

Sprawdź cenę i kup bilet on line:

 Tanie Bilety Autokarowe Voyager

Tanie Bilety Autokarowe Euroticket

 

Ponadto przewoźnicy dbają o to, aby jakość obsługi klienta, zarówno przez kierowców, jak i personel dodatkowy, była na wysokim poziomie, a także, aby autokar realizujący przejazd spełniał wymogi techniczne i pod względem wyposażenia wszelkie europejski standardy jakości. Tak więc liczyć można na klimatyzację, pokładową toaletę, wygodne, rozkładane fotele, barek, czasem telefon, a także sprzęt audiowizualny. Wszystko to sprzyja podróżowaniu w przyjaznym środowisku w komfortowych warunkach. Bilety na przejazdy autokarowe nabyć można droga internetową, bądź w biurach podróży współpracujących przewoźnikiem oferującym danym kurs. Oferta przewozów międzynarodowych z Polski do Norwegii nie jest tak bogata, jak w przypadku transportu do innych państw europejskich. Wynika to z faktu, iż Norwegia nie jest kierunkiem tam często wybieranym przez pasażerów, jak inne miejsca. Główni pasażerowie to turyści, którzy chcą zwiedzić ten piękny kraj, natomiast państwo to nie jest zbyt dużym rynkiem pracy dla polskich emigrantów, tak więc i ilość pasażerów jest ograniczona.

Obecnie tylko kilka przewoźników oferuje takie przejazdy. Jednakże dzięki ofercie połączeń antenowych, żaden region Polski nie jest pozbawiony dostępu do połączeń z Norwegią. Polegają one na tym, iż z różnych części państwa autokary realizują indywidualne trasy w kierunku miejsca przesiadkowego, z którego następnie realizuje się dalszą, wspólną część trasy jednym autokarem do miejsca docelowego. Do Norwegii autokary docierają w szczególności do głównych miast takich jak: Oslo, Moss oraz Svinesund. Przewozy te realizują firmy Almabus, Interbus, Becker Reisen, Sindbad, PKS Warmia. Pierwszy z tych przewoźników oferuje połączenia antenowe z Polski z następujących miejscowości: Rzeszowa, Zamościa i Warszawy. Oczywiście autokary realizujące te trasy zatrzymują się po drodze w wielu polskich miejscowościach kierując się docelowo do Świnoujścia, gdzie następuje przesiadka i tylko jeden autokar przeprawia się promem do Szwecji, a stamtąd kieruje się do Norwegii.

 

Natomiast przewoźnik PKS Warmia obsługuje głównie polskie miejscowości z północnej części kraju, m.in.: Gdańsk, Gdynię, Sopot, Słupsk, Szczecin, Bydgoszcz i Poznań, skąd kieruje się na zachód i przejeżdża przez Niemcy, Belgię, Francję i Danię, skąd mostem dociera do Szwecji, a stamtąd do głównych miejscowości w Norwegii, gdzie kończy trasę. Z kolei trzeci, a zarazem jedyny przewoźnik oferuje połączenie do wielu miejscowości norweskich, takich jak np.: Arendal, Drammen, Egersund, Flekkefjord, Grimstad, Halden, Kragero, Kristiansand, Larvik, Lyngdal, Mandal, Moss, Oslo, Sandefjord, Sandnes, Sarpsborg, Sogne, Stavanger, Svinesund oraz Tonsberg; jednakże w przypadku tego połączenia pierwszym i jedynym przystankiem w Polsce jest Szczecin. Pasażerowie planując więc swoją podróż do innych miast norweskich, aniżeli te największe, muszą zadecydować, czy wolą przesiadkę w Polsce, czy w Norwegii.