Autokary do Werony. Autobusy Polska Werona. Tanie bilety autokarowe do Włoch. Rezerwuj online!

 Tanie Bilety Autokarowe Polska Werona:

autokary polska dusseldorf

Tanie Bilety Autokarowe do Werony:

autobusy polska niemcy

Wśród przewoźników odbywających regularne kursy na trasie Polska włochy Polska, którzy jednocześnie prowadzą regularny transport osób do Werony znajdziemy tanie linie autokarowe Sindbad, Interbus, Autokar Polska, Eurobus Eurolines (w tym Trans Service i Sokół), Miś oraz autobusy Agat. Bilety Agat do Werony jak również bilety Eurobus Eurolines, Autokar Polska i Miś można kupić w systemie Euroticket. Z kolei autobusy Sindbad do Werony, jak również autokary Almabus, Rudnik Tumay czy Interbus, kupimy w systemie Voyager.

Werona (Verona) to włoskie miasto, położone nad rzeką Adyga, u stóp Alp weneckich, w północno-wschodniej części kraju. W starożytności znajdowała się tutaj osada Retów, Celtów, a później także rzymska kolonia, rezydencja Ostrogotów, która następnie przeszła we władanie Longobardów, a później Franków. W X w. Wenecja została połączona na mocy unii personalnej z księstwem Karyntii, później jednak stała się wolną komuną miejską. Od XII w. współtworzyła Ligę Lombardzką, stworzoną przeciw fryderykowi Barbarossie. Przez kilka następnych stuleci znajdowała się pod panowaniem włoskich rodów, jedna w XV w. ostatecznie przeszła pod władanie Wenecji i znajdowała się w jej granicach aż do upadku Republiki Weneckiej. W 1797 r. Werona została zajęta przez Francuzów i wraz z Wenecja oddana pod zwierzchnictwo Austrii. W 1866 r. włączono ją do zjednoczonych Włoch. Obecnie Werona to jeden z ważniejszych ośrodków handlowych, przemysłowych i kulturalnych w północnej części Włoch. Do najlepiej rozwiniętych należy tutaj przemysł papierniczy, skórzany, meblarski, poligraficzny, spożywczy, maszynowy i chemiczny. To istotny węzeł drogowy oraz ważny węzeł kolejowy. Oczywiście Werona to także bardzo popularny ośrodek turystyczny, który swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim parze kochanków – Romeo i Julii, opisanej przez Szekspira. Co ciekawe, Szekspir nigdy nie odwiedził tego pięknego, włoskiego miasteczka, a znał je jedynie z listów. Mimo tego, dzieło dramaturga wywarło ogromny wpływ na mieszkańców Werony, którzy wyodrębnili nawet poszczególne miejsca z tragedii. Do najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów należy zatem dom Julii, ze słynnym balkonem, dom Romea, na którego fasadzie znajdują się wersy z utworu.

Przykładowe trasy na jakich kursują autobusy Polska Werona Polska to:

- Biłgoraj, Janów Lubelski, Kraśnik, Lublin, Puławy, Radom, Słubice, Bolzano, Trento, Werona (Verona).

 - Przemyśl, Radymno, Jarosław, Przeworsk, Łańcut, Rzeszów, Sędziszów Młp., Ropczyce, Dębica, Pilzno, Tarnów, Brzesko, Bochnia, Kraków, Myślenice, Chrzanów, Katowice, Pszczyna, Bielsko-Biała, Ustrzyki Dolne, Lesko, Sanok, Krosno, Jasło, Biecz, Gorlice, Grybów, nowy Sacz, Limanowa, Mszana Dolna, Rabka Zdrój, Nowy targ, Chyżne, Udine, Treviso, Mestre, Wenecja, Ferrara, Bolonia, Prato, Florencja, Chianti, Arezzo, Rzym, Caserta, Neapol, Ottaviano, San Giuseppe Vesuviano, Palma Campania, Padwa, Vicenza, Buttapietra, Werona (Verona), Mantova, Carpi, Modena, Reggio Emilia, Parma.