Autobusy Polska Wenecja. Autokary do Wenecji. Tanie bilety autokarowe do Włoch - rezerwuj za pośrednictwem internetu!

 Tanie Bilety Autokarowe Polska Wenecja:

transport osób do wenecji

Tanie Bilety Autokarowe do Wenecji:

tanie autobusy z polski do wenecji

 

Przewoźnicy oferujący transport osób do Włoch, którzy jednocześnie kursują na trasie Polska Wenecja Polska to: tanie linie autokarowe Sindbad, autobusy Eurobus eurolines Polska, Miś, Agat, Autokar Polska, Rudnik Tumay, Alambus, Interbus oraz Trans Serivce i Sokół (dwie ostatnie współpracują z firmą Eurobus Eurolines Polska). Bilety Agat, bilety Eurobus Eurolines oraz Miś i Autokar Polska do Włoch można kupić za pośrednictwem zamieszczonej na naszej stronie wyszukiwarki Voyager. Z kolei bilety Sindbad, Interbus Sindbad, Rudnik Tumay oraz bilety Almabus można znaleźć w konkurencyjnym systemie Voyager, który również zamieszczonej na naszej stronie. Dzięki tym dwóm wyszukiwarkom bez problemu znajdziemy nie tylko autokary do Wenecji, ale i do innych włoskich miejscowości.

Wenecja (Venezia) to miasto położone w północno-wschodniej części Włoch, nad Morzem Adriatyckim. W czasach starożytnych znajdowała się tutaj osada Wenetów, którzy zostali wyparci przez Rzymian. W następnych wiekach miasto było schronieniem dla ludzi uciekających przed najazdami barbarzyńców. Stały rozwój osady przypada na V w. i ma związek z Longobardami, którzy przejęli władzę nad miastem. Miasto Wenecja powstało dopiero w IX w. na wyspie Rialto. Po tym jak przywieziono do miasta relikwie św. Marka, przemianowano je na Republica san Marco. Dzięki licznym przywilejom, a zwłaszcza przywilejowi wolnego handlu, miasto szybko stało się potęga handlową i portową. Do XIII w. władzę w Republice san Marco pełniło tylko kilka najznamienitszych rodów. Najważniejszym organem władzy była Wielka Rada, sadownictwem zajmowała się Rada Czterdziestu a funkcje rządu sprawowała Mała Rada. Dominacje we wschodniej części Morza Śródziemnego Wenecja straciła po tym, jak Turcy zdobyli Konstantynopol. Po stracie Krety, do Wenecji należały tereny północno-wschodnie, wyspy Jońskie, Peloponez orz Istria. Całkowity upadek republiki weneckiej nastąpił w 1797 r. po zdobyciu jej rzez francuskie wojska. Wtedy też, została ona włączona do Austrii, później do Królestwa Włoch, po kongresie wiedeńskim znów przynależała do Austrii, by wreszcie w 1866 r. włączyć ją do zjednoczonego Królestwa Włoch. Obecnie Wenecja to jeden z najpopularniejszych ośrodków turystycznych w całych Włoszech. Specyficzne wąskie uliczki, rozciągające się kanały po których pływają gondole oraz doskonale zachowana miejska zabudowa sprawiają, że Wenecja zyskała miano miasta zakochanych. Część starsza miasta znajduje się na 118 (!) wyspach, z kolei nowsza część Wenecji zlokalizowana jest na stałym lądzie. Starsza, zabytkowa część miasta i tę nowszą połączono specjalna grobla, po której poprowadzona jest droga oraz linia kolejowa. Do najważniejszych zabytków, które warto zobaczyć przebywając w Wenecji należy na pewno katedra św. Marka, plac św. Marka, dzwonnica św. Marka, wieża zegarowa, Most Westchnień, Pałac Dożów, Canale Grande (Wielki Kanał), most rial to oraz włoska synagoga.

Trasy na jakich kursują autobusy Polska Wenecja Polska to m.in.:

- Gdynia, Gdańsk, Tczew, Grudziądz, Bydgoszcz, Toruń, Inowrocław, Konin, Kalisz, Sieradz, Wieluń, Katowice, Mysłowice, Tychy, Bielsko-Biała, Cieszyn, Wenecja, Bolonia, Florencja, Rzym.

- Białystok, Łomża, Ostrołęka, Pułtusk, Warszawa, Łódź, Częstochowa, Mestre, Wenecja, Bolonia, Florencja, Rzym, Caserta, Neapol.

-  Lublin, Kraśnik, Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice, Skarżysko Kamienna, Kielce, Jędrzejów, Zawiercie, Katowice, Mysłowice, Tychy, Bielsko-Biała, Cieszyn, Wenecja, Bolonia, Florencja, Rzym.

- Płock, Kutno, Koło, Konin, Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Ostrzeszów, Kępno, Kluczbork, Opole, Udine, Mestre, Wenecja, Padwa, Bolonia, Florencja, Rzym, Neapol.

 - Jastrzębie Zdrój, Żory, Rybnik, Racibórz, Kędzierzyn Koźle, Głubczyce, Udine, Mestre / Wenecja, Padwa, Bolonia, Florencja, Rzym, Neapol.