Autobusy Polska Turyn. Autokary do Włoch. Tanie bilety autokarowe do Turynu. Tanie bilety autokarowe - kup online!

 Tanie Bilety Autokarowe do Włoch:

autokary polska turyn

Tanie Bilety Autokarowe Polska Turyn:

autobusy z polski do turynu

 

Przewoźnicy, którzy oferują autokary do Włoch i jednocześnie w swoim rozkładzie jazdy uwzględniają autobusy do Turynu to tanie linie autokarowe Agat oraz Autokar Polska. Znaleźć je można w wyszukiwarce Euroticket i tam też należy kupować bilety autokarowe do Turynu. Na obecną chwilę autokarów do Turynu nie zarezerwujemy za pomocą systemu Voyager, za to znajdziemy tam m.in autobusy do Padwy, autokary do Rzymu, bilety autokarowe do Neapolu oraz kilkudziesięciu innych miejscowości.

Turyn to miasto położone w północno-zachodniej części Włoch, nad rzeką Pad, na przedgórzu Alp Zachodnich. W przeszłości znajdowała się tutaj kolonia rzymska (III w. p. n. e.), a od VI w. n. e. była to stolica księstwa longobardzkiego. Od 1418 r. Turyn pełni rolę stolicy regionu Piemont. Szybki rozwój miasta i duży wzrost ludnościowy przypada na XVI i XVIII w. W 1720 r. miasto zostało podniesione do rangi stolicy Królestwa Sardynii, ale niespełna 80 lat później zostało ono przejęte przez Francuzów. Od 1861 do 1865 r. Turyn pełnił rolę stolicy Królestwa Włoch, jednak utracił to znaczenie po przeniesieniu stolicy do Florencji. Na początku XX w. miasto znów zaczęło się szybko rozwijać, stając się jednym z największych regionów przemysłowych w całych Włoszech. Podczas II wojny światowej znajdował się tutaj aktywnie działający ośrodek antyfaszystowskiego ruchu oporu, wyzwolony w 1945 r. obecnie jest to drugie po Mediolanie, największy ośrodek przemysłowy w całym kraju. Swoją pozycje zawdzięcza przede wszystkim rozwojowi przemysłu środków transportu i założonej w 1899 r. fabryce Fiata. Oprócz samochodów w Turynie produkuje się także motocykle, ciągniki rolnicze oraz tabor kolejowy. Dobrze rozwinięty jest tutaj także przemysł maszynowy, precyzyjny, farmaceutyczny, chemiczny, włókienniczy i winiarski. To także ważny międzynarodowy węzeł kolejowy połączony z Francją i Szwajcaria alpejskimi tunelami. Do najważniejszych zabytków, które przyciągają miliony turystów należy przede wszystkim katedra z XV w., w której znajduje się Całun Turyński, a także liczne kościoły oraz pałace.

Przykładowe trasy, na jakich kursują autokary do Turynu wyglądają następująco:

- Warszawa, Łowicz, Sochaczew, Łódź, Radomsko, Lubliniec, Sieradz, Kępno, Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Łańcut, Rzeszów, Ropczyce, Dębica, Pilzno, Tarnów, Brzesko, Bochnia, Kraków, Katowice, Gliwice, Opole, Wrocław, Kłodzko, Praga, Regensburg, Monachium, Sankt Gallen, Zurych (Zurich), Bazylea (Basel), Chamonix, Courmayeur, Aosta, Turyn.

- Białystok, Łomża, Ostrołęka, Pułtusk, Warszawa, Łódź, Piotrków Trybunalski, Radomsko, Częstochowa, Katowice, Chorzów, Bytom, Zabrze, Gliwice, Strzelce Opolskie, Opole, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Jędrzychowice, Monachium, Innsbruck, Bolzano, Trento, Werona, Brescia, Bergamo, Mediolan, Turyn.