Autobusy Polska Padwa. Autokary do Włoch. Tanie bilety autokarowe do Padwy. Kupuj online! 

 Tanie Bilety Autokarowe do Padwy:

autokary polska padwa

Tanie Bilety Autokarowe Polska Padwa:

autobusy polska padwa

Firmy zajmujące się przewozem osób, które posiadają w swojej ofercie autokary do Padwy to: Eurobus Eurolines, Eurores, Agat, Sindbad, Almabus, Bermuda oraz Rudnik Tumay, Miś. Bilety autokarowe do Padwy można zarezerwować za pomocą systemów zamieszczonych na naszej stronie wyszukiwarek - Euroticket oraz Voyager. Tam też sprawdzimy ceny za autobusy Polska Padwa, autokary do Włoch czy innych miejscowości.

Padwa – (Padova) to miasto położone w północnych Włoszech, nad rzeką Bacchiglione, na Nizinie Padańskiej. Od XI-XIII w. była to bardzo dobrze rozwijająca się komuna miejska. Od XIII-XIV w. był to (obok Wenecji) główny ośrodek handlu i rzemiosła, a także centrum artystyczne oraz intelektualne. To tutaj znajduje się słynny Uniwersytet założony w 1222 r. w latach 1405 – 1797, Padwa należała do Republiki Weneckiej, a od 1815 r. należała do Austrii, a od 1866 r. należała do Królestwa Włoch. Podczas II wojny swiatowej miasto zostało zniszczone. Obecnie, Padwa to ośrodek przemysłowo-handlowy, jak również ośrodek uniwersytecki i międzynarodowe centrum turystyczne. Znajdują się tutaj cenne zabytki architektury, rzeźby i malarstwa, w tym romańsko-gotycka Bazylika św. Antoniego, kościół Eremitani z XII w. z freskami A. Mantegni’ego, kaplica Scrovegnich, w której znajdują się freski Giotta, uniwersytet Padewski z XII w. oraz liczne muzea, w tym jedno z największych na świecie.

Autokary z Polski do Padwy kursują niemal regularnie, a przykładowe trasy wiodą przez następujące miasta:

- Białystok, Łomża, Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Wyszków, Warszawa, Rawa Mazowiecka, Tomaszów Mazowiecki, Katowice, Tychy, Bielsko-Biała, Cieszyn, Wiedeń, Udine, Wenecja, Mestre, Padwa, Ferrara, Bolonia, Florencja, Arezzo, Montepulciano, Rzym, Frosinone, Cassino, Caserta, Neapol.

– Węgorzewo, Giżycko, Kętrzyn, Mrągowo, Olsztyn, Szczytno, Białystok, Bielsk Podlaski, Biała Podlaska, Terespol, Włodawa, Ostrołęka, warszawa, Rzeszów, Ropczyce, Dębica, Pilzno, Tarnów, Brzesko, Wojnicz, Bochnia, Kraków, Trzebinia, Chrzanów, Katowice, Bielsko-Biała, Cieszyn, Wiedeń, Udine, Wenecja, Mestre, Padwa.

- Sanok, Krosno, Jasło, Biecz, Gorlice, Grybów, Nowy Sącz, Limanowa, Mszana Dolna, Myślenice, Katowice, Chorzów, Tychy, Pszczyna, Bielsko-Biała, Cieszyn, Villach, Udine, Wenecja, Mestre, Padwa.

Jeśli nie zainteresowała Cię oferta sprawdź również:

- autokary do Rzymu,

- autobusy Polska Palermo,

- autokary do Neapolu,

- autokary Polska Bolonia,

autobusy Polska Genua

oraz wiele innych europejskich miast!