Międzynarodowe przewozy autokarowe do Woch. Tanie bilety autokarowe z Polski do Genui. Rezerwuj bilety autokarowe Genua online!

 Tanie Bilety Autokarowe do Genui:

autokary polska genua

Tanie Bilety Autokarowe Polska Genua

transport osób do włoch

 

Genua to miasto położone w północno-zachodnich Włoszech, nad Zatoką Genueńską, na stokach Apeninu Liguryjskiego. Jest to stolica regionu Liguria i prowincji Genua. W starożytności znajdowała się tutaj dobrze prosperująca wioska, która w średniowieczu przekształciła się we wpływowe miasto-państwo. Dobre położenie i obecność portu sprawiły, że Genua dobrze prosperuje także dzisiaj i obecnie jest jednym z największych portów morskich w kraju i w Europie. Ważną rolę  w gospodarce Genui odgrywa przemysł metalurgiczny, maszynowy i środków transportu. To także ważny węzeł komunikacyjny, siedziba uniwersytetów i wielu szkół wyższych.

To właśnie w Genui urodził się Krzysztof Kolumb, a przebywali także G. Mazzini i G. Garibaldi – twórcy zjednoczenia Włoch. Do licznych zabytków, jakie turyści znajdą w Genui należą m.in. katedra san Lorenzo oraz kościoły: San Donato, Santa Maria di Castello oraz pałace – Bianco i Rosso, w których obecnie znajdują się galerie i teatr. Jeśli nie jesteśmy miłośnikami sztuki możemy zobaczyć powstałe w 1992 r. nowoczesne, największe w europie akwarium, w którym znajduje się ok. 20 tys. morskich stworzeń.