Berlin - tanie bilety autobusowe do Berlina. Międzynarodowe przewozy autokarowe Polska Niemcy.

Decydując się na podróż z Polski do Berlina, albo z Berlina do Polski, możemy wybrać autobusy Sindbad, Interbus, których tanie bilety zarezerwujemy za pośrednictwem Voyagera lub autokary Agat, Autokar Polska, Ecolines, Eurolines-Mądeltrans, PKS Warmia, Est Lorek, Eurobus-Eurolines, czy mniejsze – Orland, Biacomex Transport, Sokół, Polonia Transport, Trans Service sprzedające bilety online w przeglądarce Euroticket.

Kup bilety autokarowe do Berlina

 Tanie Bilety Autokarowe do Berlina:

Tanie Bilety Autokarowe do Berlina:

 

Berlin to stolica Republiki Federalnej Niemiec, a jednocześnie największe miasto naszych zachodnich sąsiadów i trzecie pod względem wielkości, po Londynie oraz Paryżu miasto w Unii Europejskiej.

Pierwsze potwierdzone wzmianki o Berlinie pochodzą z 1237 r. kilka lat później powstał Berlin Północny, który w XIV w. połączono ze starszą częścią miasta. W kolejnych latach Berlin stanowił siedzibę dla margrabiów i elektorów magdeburskich, pełnił także rolę stolicy Monarchii Brandenburskiej, Królestwa Prus, Związku Północnoniemieckiego oraz zjednoczonych Niemiec.

Po II wojnie światowej miasto podzielono na cztery strefy okupacyjne. Część wschodnia znalazła się pod wpływami radzieckim, część zachodnia natomiast była administrowana przez aliantów, którzy nadali jej status zbliżony do wolnego miasta. Zburzenie w 1989 r. muru berlińskiego, który rozdzielał miasto, jest uznawane za jeden z symbolów walki z komunizmem.

Obecnie Berlin jest jednym z najważniejszych ośrodków gospodarczych i finansowych, w którym przeważa przemysł elektroniczny, maszynowy i odzieżowy. Organizowane są tutaj międzynarodowe targi kolejnictwa, giełda turystyczna, wystawa radiowa i najbardziej znane – Targi Berlińskie.

Miasto stanowi ważny węzeł transportowy, ze względu na zlokalizowanie przy kilkunastu największych niemieckich autostradach. Znajduje się tutaj także jedna z najstarszych linii kolejowych w Niemczech oraz najstarsze metro, posiadające 10 linii. Berlin obsługują dwa lotniska – Schonefeld i Tegel, zarządzane przez spółkę Berliner Flughafen.

Wiele osób decyduje się wyjechać do Berlina nie w celach turystycznych, ale przede wszystkim zarobkowych. Praca w Berlinie to dla niektórych jedyny sposób na zapewnienie sobie stałego źródła utrzymania oraz wysokich zarobków. Po wprowadzeniu przez niemiecki rząd płacy minimalnej, która ma wynosić 8,5 euro/h wielu Polaków szuka pracy w Niemczech - czy to sezonowej czy też stałej.

Z tego względu autokary do Berlina jeżdżą w miarę regularnie przez większość miast polskich. Przykładowe trasy przez jakie przejeżdżają autobusy do Berlina, a następnie do innych miast niemieckich to:

- Bielsko-Biała, Skoczów, Żory, Rybnik, Brzeg, Oława, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Olszyna, Berlin, Hamburg.

- Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Rzeszów, Ropczyce, Dębica, Tarnów, Brzesko, Bochnia, Gliwice, Pyskowice, Toszek, Strzelce Opolskie, Izbicko, Opole, Brzeg, Oława, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Olszyna, Berlin, Hamburg.

- Warszawa, Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Dobrodzień, Ozimek, Katowice, Chorzów, Bytom, Zabrze, Gliwice, Pyskowice, Toszek, Strzelce Opolskie, Opole, Wrocław, Legnica, Berlin, Hamburg, Brema, Bremerhaven, Oldenburg, Leer, Groningen.

 

Sprawdź także:

- autokary do Hamburga,

- bilety autokarowe do Monachium,

- autobusy do Frankfurtu,

autobusy do Bremen,

bilety autokarowe do Kolonii

- przewozy autokarowe do Dortmundu,

- autokary do Hannoveru.