Autobusy Polska Hiszpania. Autokary do Madryt. Tanie bilety autokarowe do Madrytu. Rezerwuj internet!

 Tanie Bilety Autokarowe Polska Madryt:

autobusy polska madryt

Tanie Bilety Autokarowe do Madrytu:

tanie autobusy do madrytu

Przewoźnicy zapewniający transport osób do Hiszpanii, w tym posiadający w swoim rozkładzie jazdy autokary do Madrytu to m.in. tanie linie autokarowe Sindbad, autobusy Intercars Basque, Interbus Sindbad jak również przewozy Eurobus Eurolines Polska. Bilety autokarowe do Hiszpanii jak również bilety do Madrytu można kupić za pośrednictwem naszych wyszukiwarek Voyager oraz Euroticket. Z ich pomocą znajdziemy i kupimy bilety do Madrytu, Barcelony jak również innych miast, a także sprawdzimy aktualny rozkład jazdy i poszczególne przystanki.

Madryt to stolica Hiszpanii, prowincji i autonomicznego regionu, położona w centralnej części półwyspu Iberyjskiego u podnóża gór Sierra de Guadarama, nad rzeką Mazandares. Miasto powstało wokół muzułmańskiego zamku Madżrit w IX w. Zostało zdobyte podczas rekonkwistyi włączone do Kastylii. Duzy rozwój miasta był możliwy, dzięki nadanym w 1202 r. licznym przywilejom. 1606 r. miasto zostało oficjalną stolicą kraju, a od XVI do XVII w. był to ważny ośrodek gospodarczy, handlowy, jak również centrum kultury i sztuki. W pod koniec XVIII w. Karol III dokonał wielkiej rozbudowy i modernizacji Madrytu. Szybki wzrost ludności sprawił, że na przełomie XIX i XX w., koeniczmne była kolejna rozbudowa i modernizacja miasta. Obecnie obok Barcelony, Madryt stanowi drugi, najważniejszy region przemysłowy w Hiszpanii. Najbardziej rozwinięty jest tu przemysł środków transportu, włókiennictwo, przemysł precyzyjny, chemiczny i farmaceutyczny. To także ważny węzeł kolejowy i autostradowy jak również lotniczy. Jest to także centrum naukowo-kulturalne kraju. Znajdziemy tutaj siedziby siedmiu wyższych uczelni, w tym Hiszpańskiej akademii Królewskiej czy Uniwersytetu Madryckiego. W mieście znajduje się ponad 30 muzeów, m.in. jedna z największych na świecie galeria sztuki Prado oraz Thyssen-Bornemisza czy Reina Sofaa. Do głównych obiektów zabytkowych, odwiedzanych przez miliony turystów rocznie należą przede wszystkim Plaza Mayor, Pałac Królewski, Pałac Sprawiedliwości, Pałac Kongresowy, park Casa del Campo oraz neogotycka katedra de la Almundena.

Przykładowe trasy na jakich kursują autokary do Madrytu to m.in.

Gdynia, Gdańsk, Tczew, Grudziądz, Toruń, Bydgoszcz, Gniezno, Poznań, Leszno, Głogów, Lubin, Legnica, Bolesławiec, Lloret de Mar, Barcelona, Tarragona, Walencja, Madryt.

- Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Rzeszów, Dębica, Tarnów, Brzesko, Bochnia, Kraków, Katowice, Chorzów,  Bytom, Zabrze, Gliwice, Pyskowice, Strzelce Opolskie, Brzeg, Oława, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Lloret de Mar, Barcelona,  Tarragona, Walencja, Madryt.

- Chojnice, Człuchów, Piła, Wałcz, Szczecinek, Złocieniec, Stargard Szczeciński, Szczecin, Girona, Barcelona, Tarragona, Castellon, Valencia, Madryt.

- Białystok, ,Łomża, Ostrów Mazowiecka, Warszawa, Łódź, Zduńska Wola, Sieradz, Kępno, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Gerona, Lloret de Mar, Barcelona, Zaragoza, Madryt.