Międzynarodowe przewozy autokarowe do Francji. Tanie bilety autokarowe do Tuluzy

 Tanie Bilety Autokarowe do Tuluzy:

Tanie Bilety Autokarowe do Tuluzy:

 

Wśród przewoźników, którzy w swojej ofercie mają autokary do Tuluzy znajdziemy m.in. tanie linie autokarowe Sindbad, autobusy Interbus oraz Almabus (wyszukiwarka Voyager) jak również tanie linie autokarowe Intercars Basque i Becker Reisen. 

Tuluza (Touluse) to miasto położone w południowo-zachodniej Francji nad rzeką Garonną. W przeszłości miasto pełniło ważne funkcje administracyjne – w V w. była to stolica królestwa Wizygotów, od IX w. stolica hrabstwa Tuluzy obejmującego m. in. Prowansję. Było to także ważne centrum kulturalne oraz ośrodek rzemiosła. Rozkwit Tuluzy nastąpił w okresie od XV do XVI w., a ponowny miał miejsce w XIX w.

Obecnie Tuluza to główny ośrodek przemysłu kosmicznego i lotniczego Francji. Dobrze rozwija się tutaj także przemysł elektrotechniczny, elektroniczny i odzieżowy. Jest to także znany ośrodek kulturalny i edukacyjny z trzema uniwersytetami. Tuluza to także ważny węzeł komunikacyjny południowo-zachodniej Francji posiadająca m.in. wewnętrzne połączenia z Bordeaux oraz Narbonne, a także zewnętrzne z Hiszpanią oraz Andorą.

Przykładowe miasta z jakich wyjeżdżają i przez jakie przejeżdżają autobusy do Tuluzy to:

- toruń, Bydgoszcz, Gniezno, Poznań, Leszno, Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Łańcut, Rzeszów, Ropczyce, Dębica, Pilzno, Tarnów, Brzesko, Bochnia, Kraków, Katowice, Gliwice, Opole, Wrocław, Kłodzko, Praga, Regensburg, Monachium, Sankt Gallen, Zurych, Bazylea, Mulhouse, Besancon, Dijon, Chalon sur Saone, Lyon, Carcassone, Tuluza (Toulouse).