Autokary do Paryża - Autobusy Polska Paryż - Tanie bilety autokarowe do Paryża - Rezerwuj online

 Tanie Bilety Autokarowe do Paryża:

Tanie Bilety Autokarowe do Paryża:

 

Przewoźnicy do Paryża

Ponieważ autokary do Paryża cieszą sie bardzo dużą popularnością, nie ma problemu, aby znaleźć dogodny termin wyjazdu i zarezerwować bilety autokarowe online. Wśród przewoźników, którzy maja w swojej ofercia autokary do Paryża znajdziemy m.in. linie autokarowe Sindbad, autobusy Interbus, Nord, Eurobus jak również Eurolines Mądeltrans. Zarówno bilety Sindbad do Paryża, jak również bilety Nord i Interbus można znaleźć korzystając z naszej wyszukiwarki Voyager. Natomiast Eurolines Mądeltrans i Eurobus oferują bilety autokarowe do Paryża w systemie Euroticket. Najkorzystniej jest porównywać ceny za bilety autokarowe online w obydwu systemach, mamy wtedy pewność, że trafimy na najlepszą ofertę.

Autobusem do Paryża

Paryż to stolica Francji, ośrodek administracyjny regionu Il-de-France, zlokalizowany w środkowej części kraju, nad rzeką Sekwaną. powstanie Paryża i jego późniejszy rozwój wiąże się przede wszystkim z dogodnym położeniem komunikacyjnym, na przecięciu się Sekwany i szlaku drogowego północ- południe. Ok. III w. p. n. e. celtyckie plemię Paryzjów założyło w miejscu obecnej metropolii niewielka osadę, która w 52 r. p. n. e. zdobyli Rzymianie, zakładając na prawym brzegu Sekwany miasto – Lutecję, której nazwę zmieniono później na Parisiorum. W średniowieczu, dzięki dogodnej lokalizacji, miasto stało się siedzibą władców feudalnych, którzy stopniowo rozszerzali swe panowanie na nowe tereny. od V do VI w. miasto było stolicą Galii.

autobusy do paryża

Przez kolejne stulecia Paryż to zdobywał na znaczeniu to je tracił, w zależności od panującego rodu. Duży rozkwit miasta nastąpił w XIX w. – w okresie pierwszego i drugiego Cesarstwa. To tutaj znajdowało się światowe centrum polityczne i kulturalne. Za czasów Napoleona Paryż był jednym z najwspanialszych miast w europie, dzięki licznym przebudowom i ulepszeniom. Ważnym czynnikiem wpływającym na jego rozwój była sieć kolejowa łącząca Paryż z innymi francuskimi regionami. W 1900 r. zaczęto budować metro. W tych czasach poszerzono także granice miasta.

Współcześnie Paryż to jedna z najpopularniejszych europejskich stolic zwana także miastem zakochanych. Jest to także największe francuskie miasto,  o dużym potencjale gospodarczym. To także stolica kulturalna i artystyczna świata. To właśnie w Paryżu tworzono światowe idee filozoficzne i artystyczne. Znajdziemy tutaj także siedziby wielu organizacji międzynarodowych jak UNESCO czy Międzynarodowe Biuro Miar i Wag. Do zabytków, których nie można przegapić będąc w Paryżu należą przede wszystkim katedra Notre Dame, kaplica Saint Chapelle, oraz oczywiście słynna wieża Eiffla. Warto też odwiedzić Luwr – najsłynniejsze muzeum świata, w którym wśród licznych zabytków znajdziemy m.in. portret Mona Lisy autorstwa Leonadra da Vinci.

Przykładowe trasy, na których kursują autokary do Paryża wyglądają następująco:

  • Zamość, Krasnystaw, Chełm, Lublin, Puławy, Radom, Skarżysko Kamienna, Kielce, Piotrków Trybunalski, Sieradz, Kalisz, Poznań, Eindhoven, Antwerpen (Antwerpia), Bruxells (Bruksela), Lille, Paris (Paryż).
  • Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Rzeszów, Dębica, Tarnów, Kraków, Katowice, Bytom, Gliwice, Częstochowa, Opole, Wrocław, Legnica, Zielona Góra, Świebodzin, Słubice, Eindhoven, Antwerpia, Lille, Billy Montigny, Lens, Paryż.
  • Olsztyn, Ostróda, Elbląg, Gdańsk, Sopot, Gdynia, Słupsk, Koszalin, Szczecin, Toruń, Bydgoszcz, Gniezno, Sokółka, Czarna Białostocka, Białystok, Zambrów, Ostrów Maz., Wyszków, Warszawa, Łódź, Konin, Poznań, Berlin, Paryż, Orleans, Tours, Angers, Nantes, Rouen, Caen, Renes.
  • Olsztyn, Ostróda, Elbląg, Gdańsk, Sopot, Gdynia, Słupsk, Koszalin, Szczecin, Berlin, Liege, Leuven, Bruksela, Gent, Lille, Lens, Paryż, Bordeaux.