Autobusy Polska Lyon. Autokary do Francji. Kup bilety autokarowe do Lyonu i nie płać prowizji posrednikom!

 Tanie Bilety Autokarowe Polska Lyon:

aautobusy polska francja

Tanie Bilety Autokarowe do Lyonu:

autobusy do lyonu

Przewoźnicy, którzy wysyłają regularnie autokary do Francji i jednocześnie mają w swoim rozkładzie jazdy autobusy Polska Lyon Polska to m.in. tanie linie autokarowe Sindbad, autobusy Almabus, Interbus, Intercars Basque oraz Eurolines Mądeltrans. Bilety autokarowe do Lyonu można kupić bezpośrednio na naszej stronie internetowej za pomocą zamieszczonych na niej wyszukiwarek Voyager oraz Euroticket. Po zaznaczeniu państw docelowych (Polska - Francja lub Francja Polska) do wyboru będziemy mieli poszczególne miasta polski i kilkadziesiąt miast francuskich, wśród których znajdziemy także Lyon.

Lyon to miasto położone w środkowej części Francji u ujścia rzeki Saona do Rodanu. Zostało ono założone przez Rzymian już w 43 r. p. n. e., i szybko przekształciło się w jeden z najważniejszych ośrodków w całej Galii. Ok. 470 r. Lyon został zajęty przez Burgundów, a 60 la później przez Franków. W IX w. znów powrócił we władanie Franków, ale już w X w. przyłączono go do Cesarstwa Niemieckiego. Do Francji Lyon należy od 1307 r. Duzy rozwój miasta nastąpił w średniowieczu, a przyczynił się do tego przede wszystkim handel. W XV w. Lyon był ważnym ośrodkiem księgarskim i wydawniczym. W XVII i XVIII w. było to drugie po Paryżu centrum finansowe i handlowe całej Francji. Pod koniec XIX w. to rozwinął się tutaj przemysł, co jeszcze bardziej przyczyniło się do rozwoju miasta, które zostało nawet stolicą departamentu Rhone. Obecnie Lyon to największy po Paryżu ośrodek przemysłowy we Francji. Do najlepiej rozwiniętych należą tutaj: przemysł chemiczny, włókienniczy, odzieżowy, metalowy, maszynowy i jedwabniczy. Wśród zabytków jakie znajdziemy odwiedzając Lyon, warte zobaczenia są na pewno: kościół St. Irenee z kryptą wybudowaną w V w., kościół St. Martin d’Ainay z XII w. oraz katedra St. Jean z XII w., jak również amfiteatr oraz akwedukty.

Trasy jakie pokonują autobusy do Lyonu wyglądają następująco:

- Warszawa, Łowicz, Łódź, Koło, Konin, Poznań, Świebodzin, Słubice, Mulhouse, Besancon, Chalon sur Saone, Lyon, Bollene, Marsylia, Nimes, Montpellier, Narbonne, Perpignan, Girona, Barcelona, Tarragona, Castellon, Valencia, Madrid.

- Katowice, Żory, Bielsko- Biała- Monaco, Nice, Cannes, Saint Raphael, Toulon, Marsylia,  Annency, Chambery, Lyon, Givors, Saint Etienne, Clemont Ferrand. 

- Warszawa, Łowicz, Łódź, Koło, Konin, Poznań, Świebodzin, Słubice, Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Łańcut, Rzeszów, Ropczyce, Dębica, Pilzno Tarnów, Brzesko, Bochnia, Kraków, Katowice, Chorzów, Gliwice, Opole, Wrocław, Legnica, Olszyna, Berlin, Lipsk, Eisenach, Karlsruhe, Strasbourg, Mulhouse, Belfort Besancon, Dijon, Chalon-sur-Saone, Lyon, Chambery, Grenoble.