Transport osób do Francji. Autokary do Besancon. Tanie bilety autokarowe do Besancon. Sprzedaż i rezerwacja przez internet!

 Tanie Bilety Autokarowe do Besancon:

autobusy polska besancon

Autokary do Besancon:

autokary do besancon

 

Wśród przewoźników, którzy mają w swojej ofercie autokary do Francji i jednocześnie uwzględniają w rozkładzie jazdy autobusy do Besancon znajdziemy tanie linie autokarowe Sindbad, Rudnik Tumay, autokary Almabus oraz Interbus Sindbad, Eurobus Eurolines Polska, Eurolines Mądeltrans oraz Intercars Basque. Bilety Sindbad, bilety Interbus, Rudnik Tumay oraz Almabus do Francji i do Besancon mozna nabyć za pośrednictwem zamieszczone na naszej stronie wyszukiwarki Voyager. Z kolei bilety Intercars, Eurobus Eurolines oraz Eurolines Mądeltrans do Besancon we Francji można nabyć za pośrednictwem również zamieszczone na naszej stronie wyszukiwarki, tym razem Euroticket.

Besancon jest miastem położonym we wschodniej części Francji, nad rzeką Doubs, w regionie Franche-Comte, w departamencie Doubs, przy granicy ze Szwajcarią. W przeszłości, a dokładniej w czasach rzymskich w tym miejscu znajdowała się miejscowość Vesontio. W IV w. jej nazwa została zmieniona na Besontio lub Bisontion, a od XIII w. utrwaliła się nazwa Besancon, która jest znana i używana do dzisiaj.

Obecnie miasto jest bardzo znane z licznych źródeł mineralnych i chętnie odwiedzane jako uzdrowisko przez licznych turystów-kuracjuszy. To także główny ośrodek produkcji zegarków w całej Francji, znajduje się tutaj nawet słynna na cały świat szkoła zegarmistrzowska.

Turyści, którym znudzą się uzdrawiające kąpiele, mogą podziwiać pozostałe z czasów rzymskich zabytki lub odwiedzić Muzeum Victora Hugo – słynnego francuskiego pisarza, który urodził się właśnie w Besancon.

Przykładowe trasy na jakich kursują autokary do Francji, w tym także autobusy do Besancon to:

- Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Rzeszów, Dębica, Tarnów, Brzesko, Bochnia, Kraków, Katowice, Chorzów, Bytom, Zabrze, Gliwice, Pyskowice, Strzelce Opolskie, Brzeg, Oława, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Besancon, Narbonne, Lyon, Bollene, Marsylia, Nimes, Montpellier, Perpignan, Belfort.

- Sanok, Krosno, Jasło, Biecz, Nowy Sącz, Kraków, Katowice, Chorzów, Bytom, Zabrze, Gliwice, Pyskowice, Strzelce Opolskie, Brzeg, Oława, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Besancon, Narbonne, Lyon, Bollene, Marsylia, Nimes, Montpellier, Perpignan, Belfort.

- Warszawa, Łódź, Wrocław, Legnica, Strasbourg, Mulhouse (Miluza), Belfort, Besancon, Clermont Ferrand.

- Sanok, Krosno, Jasło, Biecz, Gorlice, Grybów, Nowy Sącz, Bielsko Biała, Pszczyna, Katowice, Gliwice, Opole, Wrocław, Legnica, Bolesławiec, Strasbourg, Miluza, Sochaux, Besancon, Dijon, Chalon sur Saone, Lyon.