Międzynarodowe przewozy autokarowe do Danii. Tanie bilety autokarowe Polska Dania online

 

 Kup Bilety Autokarowe do Danii:

autokary do Danii

Kup Bilety Autokarowe do Danii:

autobusy z Polski do Danii

 

Przewoźnicy do Danii

Wśród przewoźników, którzy mają w swojej ofercie tanie bilety autokarowe z Polski do Danii, znajdziemy m.in. tanie linie autokarowe Sindbad, Ecolines, Interbus oraz Agat.

tanie bilety autokarowe do Danii online

Autokarem do Danii

Dania to monarchia parlamentarna, w której głową państwa od 1972 r. jest królowa Małgorzata II. To kraj nizinny o polodowcowej rzeźbie terenu. Obszary sandrowe są gdzieniegdzie urozmaicane nadmorskimi wydmami, licznymi jeziorami a na wschodzie kraju także wzgórzami morenowymi.

Dania to jeden z najlepiej rozwiniętych krajów europejskich, stąd też bilety autokarowe z Polski do Danii cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielu Polaków właśnie w Danii szuka zatrudnienia, jak nie stałego to sezonowego. Rolnictwo jest tutaj wysoko rozwinięte i zmechanizowane. Uprawia się głównie zboża, rzepak, buraki cukrowe oraz drzewa owocowe.

Do najważniejszych gałęzi przemysłu należą także przemysł elektromaszynowy, chemiczny, metalowy, spożywczy i papierniczy. Do głównych partnerów handlowych Danii należy wielka Brytania oraz Norwegia.

Dania posiada doskonale rozwiniętą sieć komunikacyjną. Oprócz kolei i samochodów osobowych, duże znaczenie w duńskim transporcie ma także żegluga morska oraz lotnictwo. Pomiędzy poszczególnymi wyspami duńskimi a także sąsiednimi państwami rozwinęła się żegluga promowa. Do największych duńskich portów należą – Fredericia, Aarhus oraz Aalborg.

Dania a właściwie Królestwo Danii to państwo, cieszące się dużą popularnością zwłaszcza wśród Polaków wyjeżdżających do pracy za granicę. Z tego względu coraz więcej przewoźników oferuje autokary do Danii, a konkurencja pomiędzy nimi sprawia, że i ceny za bilety autokarowe do Danii można znaleźć coraz niższe. Wśród miast do jakich obecnie oferowane są przewozy autokarowe do Danii znajdziemy przede wszystkim Kopenhaga, Aalborg, Arhus, Fredericia, Frederikshavn, Haderslev, Horsens, Kolding, Odense, Olby, Padborg, Randers, Rodby, Vejle.

Bilety Autokarowe do Danii

Aby zarezerwować autokary do Danii należy wybrać jeden z systemów wyszukiwania biletów autobusowych – Voyager i Euroticket, a następnie sprawdzić, w jakim terminie i jaki przewoźnik oferuje bilety autokarowe Dania. Pamiętajmy, ze jeśli nie znajdziemy żadnej trasy w jednym z systemów powinniśmy sprawdzić w drugim.

Dania to kraj nizinny o niewielkiej powierzchni, chyba że wliczymy do niej także Grenlandię. Jest ona położona na Półwyspie Jutlandzkim, oraz 438! Mniejszych wysepkach. Graniczy ona tak naprawdę tylko z Niemcami, ponieważ resztę granic stanowią wody Morza Bałtyckiego. Krajobraz Danii, przeważnie nizinny urozmaicany jest pasmem wydm nadmorskich a także licznymi jeziorami i wzgórzami morenowymi. Do największych duńskich wysp należą przede Zelandia i Fiona, zajmujące w sumie ponad 25% całej powierzchni kraju. Najwyższy punk w Danii to z kolei Yding Skovhoj osiągający wysokość 173 m.n.p.m. W Danii, panuje klimat morski, umiarkowany i ciepły, a średnia temperatura w lipcu to 15 do 17 st. C. Wbrew pozorom Dania to państwo, które ma do zaoferowania bardzo dużo atrakcji turystycznych, doskonale nadaje się do zwiedzania w lecie, zwłaszcza dla osób, które źle znoszą upały. Warto zarezerwować autokary do Danii i chociaż raz znaleźć się w tym tajemniczym kraju H. Christiana Andersena i tajemniczej syrenki, której pomnik znajdziemy w Kopenhadze.

Przewozy autokarowe Dania

Osoby decydujące się na autokary z Polski do Danii nie powinny obawiać się dyskomfortu podczas podróży. Przewoźnicy zapewniają komfortowe autokary z klimatyzacją, wygodnymi rozkładanymi fotelami, barkiem i WC.  Co więcej, duża konkurencja na rynku przewozów autokarowych sprawia, że ceny biletów mimo rosnącej ceny benzyny – nie drożeją, a wręcz przeciwnie – niemal codziennie jesteśmy w stanie znaleźć bilety autokarowe do Danii w promocyjnej cenie.

Osoby decydujące się na podróż do Danii znajdą wiele cennych wskazówek on oficjalnej stronie ambasady:

http://www.kopenhaga.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/kopenhaga_dk_a_101/

 

Przykładowe trasy na jakich kursują autokary Polska Dania Polska to wyglądają następująco:

- Przemyśl -Jarosław -Przeworsk -Łańcut -Rzeszów -Ropczyce - Dębica - Pilzno -Tarnów -Brzesko -Bochnia -Kraków - Katowice -Chorzów -Gliwice -Opole -Wrocław -Legnica -Olszyna -Berlin -Kopenhaga.

- Olsztyn - Ostróda - Elbląg - Gdańsk - Sopot - Gdynia - Słupsk - Koszalin - Szczecin - Kopenhaga.

- Hrubieszów - Lublin - Katowice - Bytom - Gliwice - Strzelce Opolskie - Opole - Brzeg - Wrocław - Legnica - Aabenra - Kolding - Vejle - Horsens - Skanderborg - Arhus - Randers - Aalborg.

- Kraśnik - Janów Lubelski - Nisko - Stalowa Wola - Rzeszów - Dębica - Tarnów - Brzesko - Kraków - Katowice - Bytom - Gliwice - Strzelce Opolskie - Opole - Wrocław - Legnica - Kolding - Odense - Slogelse - Koge - Kopenhaga.

- Lublin - Puławy - Radom - Skarżysko Kamienna - Kielce - Jędrzejów - Częstochowa - Opole - Wrocław - Kopenhaga.

- Białystok - Łomża - Ostrołęka - Warszawa - Łódź - Sieradz - Kalisz - Konin - Poznań - Abnera - Kolding - Odense - Kopenhaga.

- Wrocław - Legnica - Abenra - Kolding - Fredericia - Odense - Kopenhaga.

- - Cieszyn - Jastrzębie Zdrój - Żory - Rybnik - Wodzisław Śląski - Racibórz - Kędzierzyn Koźle - Krapkowice - Opole - Brzeg - Oława - Wrocław - Legnica - Abenra - Kolding - Vejle - Horsens - Skanderborg - Arhus - Randers - Aalborg.