Autobusy Polska Bruksela. Autokary do Brukseli. Tanie bilety autokarowe do Belgii. Rezerwuj bilety autokarowe do Brukseli przez internet!

 Tanie Bilety Autokarowe do Brukseli:

bilety autokarowe do brukseli przez internet

Tanie Bilety Autokarowe Polska Bruksela:

autobusy polska bruksela

 

Przewoźnicy do Belgii, którzy mają jednocześnie w swojej ofercie tanie autokary do Brukseli to m.in.: tanie linie autokarowe Sindbad, autobusy interbus, Bartuś, Rudnik Tumay, Almabus, Bermuda, Becker Reisen, Nord oraz Polonia Transport. Bilety autokarowe Interbus do Brukseli, bilety Bartuś, Sindbad, bilety Nord Bruksela jak również bilety Almabus i Bermuda kupimy korzystając z naszego systemu wyszukiwania biletów Voyager. Z kolei bilety autokarowe Becker Reisen do Brukseli można kupić korzystając z konkurencyjnej wyszukiwarki Euroticket. Warto porównywać ceny za bilety autokarowe w dwóch systemach, aby mieć gwarancję, że wybierzemy te najkorzystniejszą ofertę. Co ważniejsze, rezerwując bilety autokarowe przez internet nie płacimy pośrednikom za prowizję co daje nam gwarancję naprawdę najniższej ceny.

Autokarem z Polski do Brukseli i z Brukseli do Polski

Bruksela to stolica Belgii położona w dolinie rzeki Senne, która jest dorzeczem Skaldy, u zbiegu kanałów: Charleroi-Bruksela i Brukselskiego. Jest to ośrodek administracyjny prowincji o nazwie Brabancja. Pierwsze wzmianki o Brukseli pochodzą z 966 r. w XII w. miejscowość stała się stolicą księstwa Brabancja. W pierwszej połowie XV w. dostała się pod władze Burgundii, kilkadziesiąt lat później pod panowanie Habsburgów. Dopiero po antyaustriackim powstaniu Bruksela znalazła się na terytorium Belgii, a jej stolica została w 1830 r., po rewolucji belgijskiej. Obecnie Bruksela to nie tylko stolica Belgii, ale i umowna stolica Unii Europejskiej. Oficjalnie jest to miasto dwujęzyczne, obowiązuje tam język waloński i flamandzki.. jest to także siedziba króla Belgii i Parlamentu Europejskiego. To także bardzo dobrze rozwinięty ośrodek przemysłowy jak i handlowo finansowy. To również bardzo znaczący węzeł komunikacyjny. Jeśli zaś chodzi o zabytki to i tych znajdziemy sporo – zwłaszcza kościołów jak katedra Notre Dame de la Chapelle z XII-XV w., Notre Dame du Sablon czy Saint Jean de Baptiste, warto więc zarezerwować autokary do Brukseli i chociaż raz w życiu zobaczyć to piękne, tętniące życiem i doskonale rozwinięte miasto.

Przykładowe trasy jakie pokonują autobusy do Belgii, w tym również autokary do Brukseli wyglądają następująco:

- Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Koszalin, Szczecin, Gorzów Wlkp., Słubice Antwerpia, Bruksela.

- Lublin, Puławy, Radom, Skarżysko Kamienna, Kielce, Jędrzejów, Częstochowa, Opole, Przemyśl, Łańcut, Rzeszów, Płock, Włocławek, Toruń, Inowrocław, Gniezno, Poznań, Świebodzin, Słubice, Hengelo, Apeldoorn, Amsterdam, Utrecht, Rotterdam, Breda, Antwerpia, Bruksela.

- Katowice, Chorzów, Bytom, Zabrze, Gliwice, Pyskowice, Toszek, Strzelce Opolskie, Opole, Wrocław, Legnica, Lubin, Nowe Miasteczko, Nowa Sól, Zielona Góra, Krosno Odrzańskie, Świecko, Venlo, Eindhoven, Antwerpia, Bruksela.