Międzynarodowe przewozy autokarowe do Belgii. Tanie bilety autokarowe z Polski do Antwerpii

 Tanie Bilety Autokarowe do Antwerpii:

Tanie Bilety Autokarowe do Antwerpii:

 

Wśród przewoźników oferujących autobusy do Antwerpii w systemie Euroticket znajdziemy m.in. tanie linie autokarowe Eurobus Eurolines, Eurotrans, Biacomex Transport, Polonia Transport, Sokół, Trans Service, Orland, Agat, Autokar Polska.

Autokary do Antwerpii w systemie Voyager oferują przewoźnicy: Sindbad, Nord, Interbus.

Antwerpia jest miastem położonym w północnej części Belgii, nad rzeką Skaldą. Pierwsze wzmianki o tej miejscowości pochodzą z VIII w., ale prawa miejskie uzyskała dopiero kilkaset lat później, w 1291 r. Położenie na wybrzeżu jak również przynależenie do Cesarstwa Rzymskiego sprawiło, że miasto bardzo dobrze się rozwijało, zwłaszcza dzięki handlowi. Z kolei rozwój kulturalny miasta przypadał na XVI i XVII w., wtedy też powstała akademia Sztuk Pięknych. Do połowy XVII w. działali tutaj słynni malarze: Rubens, Antoon van Dyck, Dawid Teniers, Jacob Jordaens a także rzeźbiarskie rodziny Quellinów i Verbrugghen. Po przegranej Napoleona pod Waterloo, Antwerpia została przyłączona do Niderlandów Pólnocnych, co wpłynęło pozytywnie na jej rozwój. W 1944 r. miasto zostało wyzwolone przez brytyjskie oddziały, które wyparły Niemców. Mimo działań wojennych tamtejszy port nie został uszkodzony, co po raz kolejny przyczyniło się do rozwoju miasta. Obecnie Antwerpia to drugi po Rotterdamie największy port morski w Europie oraz ważny ośrodek naukowy, w którym znajdują się dwa uniwersytety. Do największych atrakcji Antwerpii należy Grote Markt – Rynek Główny oraz Ratusz z XVI w. Warty zobaczenia jest także Zamek Steen wybudowany w latach 1200 – 1255 z kamienia, oraz katedra Najświętszej Maryi Panny i forteca Steen, w której znajduje się Muzeum Morskie.

Przykładowe miasta przez jakie przejeżdżają autobusy do Antwerpii to:

Żywiec, Bielsko-Biała, Pszczyna, Żory, Rybnik, Katowice, Chorzów, Bytom, Zabrze, Gliwice, Pyskowice, Toszek, strzelce Opolskie, Opole, Wrocław, Legnica, Eindhoven, Antwerpia, Bruksela, Charleroi, Gandawa (Gent), Genk.

Hrubieszów, Zamość, Tomaszów Lubelski, Lubaczów, Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Łańcut, Rzeszów, Dębica, Tarnów, Brzesko, Kraków, Berlin, Antwerpia, Maidstone, Londyn, Guildford, Portsmouth, Southampton.

Białystok, Łomża, Ostrołęka, Ciechanów, Płock, Włocławek, Toruń, Inowrocław, Gniezno, Słubice, Antwerpia, Bruksela, Gent.