Autobusy z Polski do Dover. Autokary do Anglii. Tanie bilety autokarowe do Dover. Kup bilety autokarowe do Anglii online!

 Tanie Bilety Autokarowe do Dover:

autokary polska dover

Tanie Autobusy Polska Dover:

tanie autokary do dover

 

Przewoźnicy do Anglii, którzy jednocześnie uwzględniają w swoim rozkładzie jazdy autokary do Dover to tanie linie autokarowe Interbus-Sindbad, autobusy Sindbad, Polonia Transport, Eurobus Eurolines Polska i mniejsi przewoźnicy jak Sokół, Orland, Trans Service, Biacomex Transport i Eurotrans wykonujący przewozy autokarowe do Anglii w ramach przewoźnika Eurobus Eurolines. Bilety Sindbad do Dover oraz bilety Polonia Transport i bilety Interbus można kupić w systemie Voyager z kolei bilety Eurobus Eurolines nabędziemy w systemie Euroticket. Warto sprawdzać ceny za bilety autokarowe do Anglii, jak również za autokary do Włoch, autokary do Niemiec, autobusy do Francji, Szwajcarii i innych państw, ponieważ mamy wtedy gwarancję, że kupimy najtańsze bilety.

Dover to miasto zlokalizowane na południu Wielkiej Brytanii (UK), a dokładniej w Anglii, w hrabstwie Kent, nad kanałem La Manche. Jest to największy port promowy w całej Wielkiej Brytanii, posiadający połączenia portami na wybrzeżu francuskim oraz licznymi portami angielskimi. Właśnie ze względu na swoją lokalizację Dover jest nazywane Bramą Anglii. W mieście dobrze rozwinięty jest przede wszystkim przemysł maszynowy i elektrotechniczny.

Oprócz portu miasto słynie także z pięknych białych klifów. Co ciekawe miasto jest wspominane przez Kordiana i to właśnie w Dover bohater poematu Słowackiego dywaguje na temat ludzkiego życia, zachwycając się jednocześnie pięknem ogrodu św. Jakuba.

Co zabytków jakie można zobaczyć podczas przebywania w Dover – należą do nich przede wszystkim zabytki natury militarnej, czyli liczne fortyfikacje a także ogromny zamek, pełniący niegdyś jednocześnie rolę fortecy – Dover Castle, który został wybudowany na szczycie jednego z klifów. Właścicielem tego zamku był Henry II, należący do rodu Plantagenetów. Znajdziemy tutaj także zabytkowy kościół Saint Mary z VII w., który przebudowano w XIX w.

Autokary z Polski do Anglii i z Anglii do Polski, które mają w swoim rozkładzie jazdy autobusy do Dover kursują na następujących trasach:

- Olsztyn, Ostróda, Elbląg, Gdańsk, Sopot, Gdynia, Lębork, Słupsk, Koszalin, Szczecin, Dover, Londyn Suwałki, Augustów, Ełk, Grajewo, Łomża, Ostrołęka, Ciechanów, Płock, Włocławek, Toruń, Inowrocław, Bydgoszcz, Nakło, Piła, Dover, Londyn.

- Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Sandomierz, Ostrowiec Św., Starachowice, Skarżysko Kamienna, Piotrków Trybunalski, Sieradz, Kalisz, Ostrów Wielkopolska, Leszno, Głogów, Zielona Góra, Dover, Londyn.

-  Rzeszów, Tarnów, Kraków, Katowice, Gliwice, Opole, Wrocław, Dover, Londyn.

- Hrubieszów, Tomaszów Lubelski, Zamość, Chełm, Lublin, Puławy, Radom, Skarżysko Kamienna, Kielce, Piotrków Trybunalski. Sieradz, Poznań, Gorzów Wielkopolski, Dover, Londyn.